Koło wędkarskie

W dniu 13 września 2014 r. po raz piąty członkowie Koła Wędkarskiego Gimnazjum w Opalenicy spotkali się na zawodach, na stawie Pana Edmunda Żoka w Uścięcicach. Tym samym zainaugurowaliśmy sezon wędkarski w  nowym roku szkolnym 2014/2015. W zawodach wzięli udział następujący uczniowie: Jakub Kaczmarek, Kamil Dziamski, Jakub Cichy, Klaudia Izydorczyk, Marcin Hyjek, Oskar Raj, Wiktoria Kałek. Zawody miały niezwykle interesujący przebieg. Faworytem jak zwykle był Oskar Raj, który wygrywał poprzednie edycje zawodów. Czy tym razem nas zaskoczy? Początkowo ryby brały ospale, siatki dość wolno zapełniały się karasiami. Uczestnicy zawodów bacznie spoglądali ile kolega złapał ryb. Wszyscy czuli ducha rywalizacji, każdy chciał wygrać. Lecz to co nastąpiło później przeszło najśmielsze oczekiwania. Potężne branie na wędkę Kuby Kaczmarka, wędka zaczyna zsuwać się do wody, Kuba jak sprinter staruje do niej i w ostatniej chwili udaję mu się ją złapać i zaciąć. Kij wygina się w pałąk, czyżby duża ryba?. Po około 10 minutowym holowaniu udaje się Kubie z pomocą kolegi- dziś już absolwenta- Michała Kaczmarka umieścić rybę w siatce. Okazał się nim ponad 3 kilowy karp. Rekordowa ryba złapana po raz pierwszy na naszych zawodach usatysfakcjonowała w pełni wędkarza. Poniżej podaję oficjalne wyniki zawodów:
1 miejsce: Jakub Kaczmarek (3,4 kg)
2 miejsce: Marcin Hyjek (2,1 kg)
3 miejsce: Klaudia Izydorczyk (1,73 kg)
4 miejsce: Oskar Raj (1,2 kg)
5 miejsce: Wiktoria Kałek (0,4 kg) i Kamil Dziamski (0,4 kg),
6 miejsce: Jakub Cichy (0,0 kg)
Gratuluję wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji i osiągniętych wyników. Zapraszam nowe osoby, szczególnie uczniów klas pierwszych do  wstępowania w nasze szeregi. Już dziś zachęcam do wzięcia udziału w październikowych zawodach o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Opalenicy. Z wędkarskim pozdrowieniem: połamania kii.            Roman Kurowiecki

Zdjęcia dostępne tutaj

 


 

 

W dniu 7 czerwca 2014 r odbyły się po raz 4 zawody wędkarskie członków Koła Wędkarskiego Gimnazjum w Opalenicy. Gościliśmy na prywatnym stawie pana Edmunda Żoka w Uścięcicach. W zawodach wzięli udział następujący uczniowie: Jakub Kaczmarek, Oskar Raj, Krzysztof Grześ, Adrian Szajek, Michał Ciesielski. Po pasjonującej walce zwyciężył Oskar Raj z wynikiem 2,65 kg. II miejsce z wynikiem 1,95 kg zajął Michał Ciesielski, III miejsce dla Adriana Szajka (1,657 kg).Zawody przebiegały przy pięknej pogodzie i sportowej rywalizacji. Miłą niespodziankę zrobiła pani dyrektor Lidia Szwechłowicz, która przywiozła kiełbaski na grilla. Wspólna biesiada zakończyła ostatnie w tym roku szkolnym zawody wędkarskie. Jury zawodów stanowili: Pan woźny Piotr Rutkowski oraz Pan Roman Kurowiecki. Rozdanie nagród nastąpiło w poniedziałek na uroczystym apelu. To już były ostatnie zawody w Roku Szkolnym 2013/2014, lecz sezon wędkarski tak na dobre dopiero się zaczął. We wrześniu już w nowym roku szkolnym zainaugurujemy kolejny sezon. Zapraszam nowe osoby do wstąpienia do naszego Koła. Z wędkarskim pozdrowieniem: "Połamania kii". Opracował: Roman Kurowiecki

 

 

 

Zdjęcia dostępne tutaj

 


Inauguracja sezonu wędkarskiego 2014

 

W dniu 12 kwietnia 2014 r. zainaugurowaliśmy sezon wędkarski na prywatnym stawie hodowlanym w Szewcach. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały do godziny 12.00 Uczestniczyło w nich 4 uczniów. Po trzech godzinach wędkowania siatki wędkarzy były pełne karasi i karpi. Pogoda i humory dopisywały nam od samego początku. Po emocjonującym pojedynku wyniki przedstawiały się następująco:

1 miejsce Oskar Raj z wynikiem 4,8 kg złapanych ryb

2 miejsce Michał Kaczmarek (3,9 kg)

3 miejsce Klaudia Teodorczyk (2,9 kg)

4 miejsce Jakub Cichy (1 kg)

 

Pierwsze w tym roku zawody wędkarskie podsumujemy jako bardzo udane, szczególnie, że jeszcze po zakończeniu połowów mieliśmy przygotowane ognisko, przez gospodarza obiektu, gdzie mogliśmy upiec sobie kiełbaski. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania gospodarzowi obiektu- Panu Piotrowi Izydorczykowi, który wspaniale przygotowane łowisko udostępnił nam na zawody oraz zadbał o ognisko. Atmosfera zawodów, udane połowy, długo pozostaną w naszej pamięci i na pewno jeszcze tam wrócimy. Dziękujemy za organizację zawodów Panu Kurowieckiemu oraz naszemu Panu Woźnemu, który był w komisji sędziowskiej. Z wędkarskim pozdrowieniem "połamania kii" uczestnicy zawodów.

 

Zdjęcia dostępne tutaj

 


 

 

Zawody Rybomania 2014 za nami !

Zgodnie z powiedzeniem wędkarskim "Sezon  wędkarski rozpoczyna się w Poznaniu!" udałem się z kolegą Michałem Kaczmarkiem ze szkolnego koła wędkarskiego na targi wędkarskie "Rybomania 2014". Odbywały się one na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 21 (dzień dla mediów) do 23 lutego (22,23- dzień dla zwiedzających). Wedle potwierdzonych informacji tegoroczną rybomanię odwiedziło około 24 000 osób. W ok. 80% targi obejmowały tematykę karpiowania czyli wędkarstwa zwróconego głównie ku łowieniu karpi oraz amurów.

Główną atrakcją tego roku było z pewnością wielkie akwarium które przyciągało każdego by choć na chwile je zobaczyć. Organizatorzy zadbali i dobrą integrację całej tej imprezy; były konkursy, wspaniali goście m.in. Steve Briggs - znany angielski karpiarz z firmy oNash, Ali Hamidi - angielski karpiarz reprezentujący firmę Korda. Atmosfera była wspaniała, można było wymienić się spostrzeżeniami na temat różnych technik połowu ryb; dowiedzieć się  informacji praktycznie o wszystkim co z wędkarstwem związane i po prostu dobrze spędzić czas. Ilość sprzętu, przynęt, zanęt i dodatków w tym łodzi motorowych była tak ogromna, że nie łatwo zapamiętać np. co i jak pachnie, jak wygląda.

Resumując- II edycję Rybomanii uważamy za udaną, była co prawda ogromna ilość ludzi ale można było nawet bym powiedział "swobodnie" przejść z jednego miejsca na drugie. Do zobaczenia za rok!

 

 Kuba Kaczmarek

 Zdjęcia dostępne tutaj

 


 

 W II zawodach Koła Wędkarskiego działającego w Gimnazjum, które odbyły się w Uścięcicach brało udział 8 zawodników: Raj Oskar, Stankowiak Paweł, Ciesielski Michał, Cichy Jakub, Szajek Adrian, Kańdulski Mikołaj, Kaczmarek Michał i Adrian Młynarczyk. Pierwsze miejsce zajął Raj Oskar ,nagrody wręczyła Pani dyrektor.

 

 Zdjęcia dostępne tutaj

  Dnia 21 września 2013 roku na stawie w Wojnowicach odbyły się I zawody wędkarskie organizowane przez szkolne koło wędkarskie. Był to słoneczny dzień; lekki, przyjemny wiaterek dopełniał piękna tego dnia. W nocy była pełnia fazy księżyca co prawdopodobnie w znacznym stopniu wpłynęło na ryby i ich żerowanie...Ale o tym później..

Planowane rozpoczęcie zawodów miało nastąpić o godzinie 9 więc uczestnicy zaczęli przybywać na łowisko około godziny 8 wraz z komisją sędziowską. Wszyscy przygotowywali swój sprzęt, gdy o 8.40 zostali  zebrani i odbyło się losowanie stanowisk. Nie którzy byli zadowoleni ze swojego miejsca, inni trochę mniej. Po wylosowaniu zawodnicy udali się na swoje miejsca gdy o 9 sędzia główny pan Roman ogłosił, że zawody zostały oficjalnie rozpoczęte i można już łowić. Przez około 3 godziny każdy z zawodników starał sie jak tylko może  skusić ryby do brania na jego zestawy aby wygrać te zawody. Niestety, nasi ulubieńcy chyba nie miały humoru do pokazywania jakiekolwiek aktywności. Po 3 godzinach bez owocnych starań zawody zostały zakończone.

Resumując- Mimo iż ryby tego dnia nie chciały współpracować zawody można uznać za udane. Wszyscy trochę zawiedzeni ale jednak uśmiechnięci powrócili do swoich domów. 

Należą się duże podziękowania panu Zenonowi za udostępnienie stawu na czas zawodów.

W zawodach brali udział:

 • Mikołaj Kandulski
 • Jakub Kaczmarek
 • Oskar Raj
 • Michał Ciesielski
 • Dominik Łata
 • Patryk Nowak
 • Paweł Stańkowski
 • Jakub Cichy
 • Adrian Młynarczyk
 • Bartosz Gniotowski
 • Albert Kozłowski
 • Adrian Szajek

Komisję sędziowską stanowili:

 • Roman Kurowiecki
 • Piotr Rutkowski

Jakub Kaczmarek

 

Zdjęcia dostępne tutaj