26 maja 2015 14:24 | Aktualności

VIII Zawody Wędkarskie w Uscięcicach

Po raz kolejny gościliśmy na stawie hodowlanym Pana Edmunda Żoka, w VIII Zawodach Wędkarskich w Uścięcicach. Zawody odbyły się w sobotę 23 maja 2015 roku. Zawody miały charakter gruntowy, uczestnicy mogli łapać ryby  na kilka wędek. W zawodach wzięli udział następujący uczniowie- poniżej w kolejności zajętych miejsc:

1. Marcin Hyjek (0,805 kg)
  2. Patryk Pajchrowski (0,590 kg)
  3. Adrian Młynarczyk (0,485 kg)
  4. Łukasz Pajchrowski (0,230 kg)
  5. Kacper Jakubiak (0,155 kg)
  6. Miłosz Jackowiak (0,145 kg)
  7. Kuba Kaczmarek Ex aequo Adrian Szajek

Każdy z zawodników realizował swoją taktykę połowu. Zwyciężyli Ci co łapali na spławik mniejsze ryby, ale na ilości uzyskali odpowiednią wagę. Ci co czekali na dużą rybę np. karp musieli obejść się smakiem- duże ryby tym razem nie żerowały. Mniejsze niż zwykle brania spowodowały, że uczestnicy wymieniali się chętnie poglądami i wiedzą na temat połowu ryb, stosowanych zanęt, i użytego sprzętu. Na szczególne słowa uznania zasługuje obecność zwycięzcy Marcina Hyjka, który po długiej przerwie jest z nami i jak widać wciąż w bardzo dobrej formie- wygrał zawody. Dziękujemy Ci Marcinie za Twą obecność i liczymy na więcej. Systematycznie na nasze zawody przyjeżdża nasz absolwent- Michał Kaczmarek, który jako zapalony wędkarz- profesjonalista służy pomocą i dobrymi radami. Pomimo, że połowy nie należały do szczególnie dużych, ryby chyba „spały” cieszyliśmy się, że możemy znów być razem i przyjemnie spędzić czas ze sobą. Dziękuję Panu Edmundowi za umożliwienie połowu ryb oraz Panu Piotrowi Rutkowskiemu, który towarzyszy nam w zawodach od początku. Z wędkarskim pozdrowieniem „połamania kijów”

Roman Kurowiecki