Aktualności

30 czerwca 2015 08:46 | Aktualności

IX Zawody Wędkarskie w Niegolewie

Tym razem zawody zostały rozegrane na stawie w zabytkowym parku krajobrazowym w Niegolewie (13-06-2015). Były to zawody spławikowe, uczestnicy mogli łapać na jedną wędkę. Zawody miały wysoką rangę, bo bój toczył się o Puchar Sołtysa Niegolewa. W zmaganiach uczestniczyło 12 wędkarzy. Nagrodą był również profesjonalny kołowrotek wędkarski, który został zakupiony z wpisowego członków koła oraz w połowie sponsorowany przez właściciela sklepu wędkarskiego w Opalenicy. Zmagania wędkarzy trwały regulaminowe 3 godziny. Sygnał do rozpoczęcia i zakończenia zawodów dał Pan Mirek na rogu myśliwskim. Zawody były niezwykle emocjonujące, wiadomo było, że o zwycięstwie może zadecydować wagowo- kilka gramów. Gdy róg obwieścił koniec zawodów- wędkarze pospieszyli ze swoja zdobyczą do jury zawodów w celu zważenia. Poniżej podaję w kolejności zdobyte przez wędkarzy miejsca i wagę ryb:

12 m. Kacper Jakubiak (-)

Tak więc Marcin Hyjek został już po raz kolejny zwycięzcom rywalizacji i to on zdobył Puchar oraz nagrodę rzeczową. Gratulacje Marcinie! Na uwagę zasługuje również fakt, że w zawodach brała udział jedyna dziewczyna- Martyna Rosiak, która dopingowana przez ojca- profesjonalnego wędkarza startującego w wielu zawodach, zajęła 2 miejsce. Pan Rosiak ufundował nagrodę dla uczestnika, który zajął ostatnie miejsce- profesjonalne szczypce wędkarskie do wyciągania haczyka. Bardzo Panu dziękujemy! Pragnę podziękować  sołtysowi Niegolewa- Panu Krzysztofowi Jackowiakowi za organizację zawodów wspólnie z mieszkańcami wsi oraz naszym gimnazjalistom z Niegolewa zaangażowanym w oznaczenie stanowisk, wydrukowanie losów i przygotowanie ogniska. Po raz kolejny zawody wędkarskie pokazały, że chcemy w ten sposób wspólnie spędzać czas, przy okazji poznawać walory obszarów przyrodniczych najbliższej okolicy.