22 maja 2016 16:03 | Aktualności

„Taaka ryba” oraz miejsce, do którego chce się wracać.

XII zawody wędkarskie zorganizowane przez Gimnazjum dla członków Koła Wędkarskiego odbyły się na stawie hodowlanym w Wojnowicach w dniu 21 maja 2016 r. Miejsce to ma dla nas szczególne znaczenie- tutaj prawie dwa i pół roku temu po raz pierwszy uczniowie- wędkarze wzięli udział w I zawodach wędkarskich, oraz fakt, że gospodarzem wtedy był- dziś już śp. Zenon Komorowski. Pan Zenon- pasjonat wędkarstwa, który dzielił się z nami wiedzą i doświadczeniem, godzinami potrafił opowiadać o swojej pasji, lubił i miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą.

Dziś hodowlą ryb zajmuje się jego córka Klaudia- absolwentka naszego Gimnazjum, na zaproszenie której byliśmy na stawie. To tyle jeśli chodzi o wspomnienia, przejdźmy teraz do samych zawodów i wyników osiągniętych przez zawodników.

W zawodach uczestniczyło 9 uczniów, przy pięknej i ciepłej pogodzie ryby żerowały bardzo dobrze i w siatkach pojawiały się karpie (pewnie pan Zenek gdzieś tam z góry dopingował nam). Poniżej lista zawodników, zajęte miejsca i wyniki w kg.

1. Oskar Raj                            3,765 kg
  2. Patryk Pajchrowski         1,205 kg
  3. Łukasz Pajchrowski        0,700 kg
  4. Patryk Olechnowicz        0,445 kg
  5. Piotr Łysiak                        0,315 kg
  6. Kacper Jakubiak               0,200 kg
  7. Kacper Bartkowiak          0,100 kg
  8. Jakub Cichy                        0,053 kg
  9. Kamil Dziamski                 0,025 kg

Wszystkim uczestnikom gratuluję udanych połowów, sportowej rywalizacji, zajętych miejsc i miłego spędzenia wolnego czasu.

Podziękowania dla rodziców, którzy byli z Wami i pomagali, osobne podziękowania dla pana woźnego- Piotra Rutkowskiego- za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. A że „taakie ryby” lądowały w siatce to sami zobaczcie na zdjęciach.

Z wędkarskim pozdrowieniem połamania kijów: Roman Kurowiecki