19 września 2016 09:09 | Aktualności

XIII zawody wędkarskie w Szewcach

XIII zawody wędkarskie członków Koła Wędkarskiego działającego przy Gimnazjum w Opalenicy odbyły się w Szewcach, na stawie hodowlanym P. Piotra Izydorczyka. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do godziny 12.30. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Już od samego początku na prowadzenie w rywalizacji wysunął się Łukasz Pajchrowski, któremu w siatce przybywało coraz więcej ryb (karpie, karasie i liny), czyżby stosował jakieś tajemne zanęty? Prowadzenia nie oddał do końca zawodów.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

1 miejsce: Łukasz Pajchrowski- 3,5 kg

2 miejsce: Patryk Pajchrowski- 1,7 kg

3 miejsce: Kacper Jakubiak- 0,9 kg

4 miejsce: Patryk Olechnowicz- 0,14 kg

W zawodach po raz pierwszy poza konkursem uczestniczył P. Sebastian Szaferski, którego debiut należał do bardzo udanych. Po zważeniu ryb okazał się, że w siatce było 2,2 kg karasi. Gratulujemy Panu Sebastianowi i zapraszamy na kolejne zawody.

Podsumowując- kolejne zawody okazały się niezwykle udane, atmosfera zawodów, wymiana doświadczeń, życzliwość i wzajemna pomoc na długo pozostaną w naszej pamięci.

Gratuluję naszym uczniom- wędkarzom udanych połowów.

W tym miejscu składam serdeczne podziękowania P. Piotrowi Izydorczykowi, który już po raz kolejny udostępnij nam staw  na zawody oraz P. Piotrowi Rutkowskiemu- naszemu woźnemu za pomoc przy organizacji zawodów, a także rodzicom naszych wędkarzy, którzy zawsze są przy nas.

Zapraszam, również nowych uczniów, szczególnie myślę tu o klasach pierwszych o wstąpieniu do naszego Koła.

Poniżej galeria zdjęć z zawodów.

Z wędkarskim pozdrowieniem „połamania kijów”          Roman Kurowiecki