Aktualności

30 października 2016 22:25 | Aktualności

XIV zawody wędkarskie w Szewcach

               XIV zawody wędkarskie członków Koła Wędkarskiego działającego przy Gimnazjum w Opalenicy odbyły się 22 października 2016 po raz kolejny na  gościnnym stawie w Szewcach. Formuła zawodów była nieco inna niż dotychczasowe. W zawodach, które miały charakter otwarty mogli startować nasi absolwenci.

               Z zaproszenia skorzystał Marcin Hyjek- nasz były absolwent- pasjonat wędkarstwa, miłośnik przyrody. Rangi zawodom dodawał fakt, że uczestnicy walczyli po  raz  III o Puchar Dyrektora Gimnazjum, ufundowany przez p. Bernadetę Maciejewską. Punktualnie o godz. 9.00 zawody się rozpoczęły. Początkowo ryby nie chciały „brać” dopiero przyjazd pani dyrektor z pucharem zdopingował zawodników i w siatkach zaczęło przybywać ryb. Do końca zawodów, nie było wiadomo kto wygra. Na prowadzenie wysunęła się para Patryk Pajchrowski oraz Marcin Hyjek. Na 15 minut przed końcem zawodów złapany karp przez Patryka przechylił szalę zwycięstwa. Po zakończeniu zawodów nastąpiło rozdanie nagród, oraz każdy z uczestników mógł poczęstować się kiełbaską z grilla.

               Nasze wędkarskie XIV już spotkanie było niezmiernie udane, znowu mogliśmy się razem spotkać, wspólnie przeżywać emocje rywalizacji, spędzić czas na łonie przyrody. Pani dyrektor, która ufundowała puchar, również próbowała łapać ryby i jak zapewniała to nie ostatnie  jej zawody wędkarskie. A oto jak przedstawiała się kolejność:

 

1 miejsce: Patryk Pajchrowski- 1,44 kg

2 miejsce: Marcin Hyjek- 0,750 kg

3 miejsce: Łukasz Pajchrowski- 0,325 kg

4 miejsce: Piotr Łysiak- 0,14 kg

5 miejsce: Mateusz Łysiak- 0,09 kg

Pozostali: Patryk Olechnowicz, Kacper Jakubiak

 Poniżej galeria zdjęć z zawodów.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem „połamania kijów”          Roman Kurowiecki

Przeczytano: 530 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: