21 marca 2017 11:10 | Aktualności

Zmagania ciała i duszy. Rekolekcje gimnazjalne w skrócie

Za nami rekolekcje szkolne, czyli czas odnowy duchowej, który przeżywaliśmy od 8 do 10 marca. Poznając tajemnice wiary, mogliśmy też rywalizować między sobą i zdobywać nowe umiejętności.

Dzień pierwszy

Słowo ks. Daniela Trocholepszego uświadomiło nam, że Bóg rzeczywiście jest miłosierny, tyle  daruje… (ile?- kto słuchał, ten wie!). Następnie uczestniczyliśmy w Turnieju Miłosierdzia. Nasze prace miały różne formy - wiersz, krzyżówka, plakat, komiks, życzenia… Pokazaliśmy, że jesteśmy twórczy i oryginalni, a przede wszystkim poznaliśmy św. brata Alberta

Dzień drugi

Ksiądz rekolekcjonista sprawił, że o sakramencie pokuty wiemy już więcej. Może więc warto przestać go się lękać? Potem czekała nas gra miejska - 10 punktów, 10 zadań w 2,5 godziny. Kto dotarł i rozwiązał zadania, ten z pewnością był dumny i… zmęczony.

Dzień trzeci

Najpierw czekało nas nabożeństwo drogi krzyżowej, które odbyło się w skupieniu i refleksyjnym nastroju. Później obejrzeliśmy film, poznając tajemnicę zmartwychwstania ukrytą w Całunie i  chuście z Manopello. Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, msza św. - był to czas szczególnego spotkania z Jezusem obecnym w Jego Słowie i w sakramentach. Następnie ogłoszono wyniki rywalizacji klas: najlepsi (kl.3c, 1b,3b, 1a) wyjadą w nagrodę do Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom, rodzicom  i uczniom za ogromny wkład w organizację rekolekcji.

Danuta Stefańska

Rekolekcje Wielkopostne 2017