31 marca 2017 12:22 | Aktualności

WYCIECZKA DO 7 BATALIONU KAWALERII POWIETRZNEJ W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

24.03.2017r. o godzinie 5:00 rano uczniowie z klas drugich i trzecich Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy udali się na  wycieczkę, pod opieką  pani Dyrektor Bernadety Maciejewskiej, Małgorzaty Koszuty, Joanny Kaczmarek i Pana Zdzisława Murawskiego do 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich w Tomaszowie Mazowieckim.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego m.in. trenażera „Śnieżnik”, „Czantoria”, „Cyklop”. Uczniowie również zwiedzili Salę Pamięci, gdzie mieli możliwość zapoznania się z tradycjami i historię jednostki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy.

Uczniowie Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy uczcili również pamięć bohaterskich żołnierzy, wysłuchali rozkazów okolicznościowych i przemówień. Po zakończeniu Uroczystości oraz Dnia Otwartych Koszar uczniowie wraz z opiekunami udali się na poczęstunek do Stołówki Wojskowej na terenie kompleksu koszarowego.

Wycieczka dla uczniów była bardzo ciekawa. Dziękujemy, panu pułkownikowi Piotrowi Wronie – Dowódcy Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, za możliwość zwiedzenia jednostki.