31 marca 2017 12:54 | Aktualności

Dzień Chemiczny w Gimnazjum

24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią Tamarę Prątnicką i panią Karolinę Czekaj z Centrum Chemii Małej Skali w Toruniu. Uczniowie klas trzecich i drugich pracowali w małych grupach techniką eksperymentu w małej skali m.in. otrzymywali tlen i wodór, wykonywali reakcje strąceniowe i zmieniali kolor monet pod wpływem roztworu chlorku rtęci (II).

Po samodzielnych eksperymentach uczniowie uczestniczyli w pokazie ciekawych i efektownych doświadczeń. Młodzież była bardzo zadowolona z niecodziennego  i atrakcyjnego Dnia Chemicznego, a drugoklasiści już teraz deklarują chęć udziału w pokazach chemicznego w kolejnym roku szkolnym.

Izabela Kurek

Dzień Chemiczny