21 kwietnia 2017 12:11 | Aktualności

Wiosna Wolontariatu

12 kwietnia 9 uczniów klas drugich naszej szkoły pod opieką p. Joanny Kaczmarek, uczestniczyło w konferencji dla szkół, której hasło brzmiało: „Wiosna wolontariatu – działalność charytatywna szansą rozwoju młodego człowieka”. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Nowotomyski. Konferencję zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu.

Wśród gości znaleźli się m.in. Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Leszczyńska, Wicekurator Oświaty - Krzysztof Błaszczyk, Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej – ks. Waldemar Hanas i starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.

Uczestnicy konferencji wysłuchali ciekawych wykładów i wystąpień.  Psycholog Magdalena Bąbelek wygłosiła prelekcję na temat: „Działalność charytatywna szansą rozwoju młodego człowieka”. O działalności na rzecz osób potrzebujących i wielu akcjach charytatywnych podejmowanych przez „Caritas” mówił  ks. Waldemar Hanas – dyrektor Caritas Archidiecezji Poznań.Pani Barbara Grochal przybliżyła pracę wolontariuszy w Hospicjum Palium, w której działa również mieszkaniec Opalenicy- Przemysław Kowalik.Następnie swoje słowa do uczestników konferencji skierowała Emilia Jarczyńska – kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Tomyślu.  Karolina Sieradzka, wolontariuszka Akademickiego Koła Misjologicznego, opowiedziała o swojej przygodzie z wolontariatem, a Pani  Ewa Łopata ze Stowarzyszenia „Łapa”  mówiła o pomocy zwierzętom.

Wystąpienia gości były  świadectwem tego, że będąc wolontariuszem przeżywa się wiele pięknych chwil, w ciekawy i twórczy sposób spędza czas oraz zawiązuje nowe przyjaźnie. Poprzez wolontariat człowiek staje się bardziej wrażliwy na potrzeby innych.