09 maja 2017 10:26 | Aktualności

Zajęcia zawodoznawcze

W marcu i kwietniu uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w opalenickim oddziale firmy Ursus. Przedsiębiorstwo , którego główna siedziba znajduje się w Lublinie, zajmuje się produkcją i sprzedażą  ciągników oraz maszyn rolniczych. W Opalenicy produkowane są przede wszystkim  paszowozy, przyczepy oraz wykonywane  są konstrukcje spawane. Podczas spotkania z panem kierownikiem E. Wojtkowiakiem trzecioklasiści  zapoznali się z historią i tradycją zakładu oraz zwiedzili niektóre wydziały. Uczniowie mogli zobaczyć niektóre  etapy produkcji wyrobów Ursusa oraz wiele maszyn i narzędzi m.in. takich jak: specjalistyczne giętarki,  oczyszczarki, wypalarki, zwijarki, frezarki, szlifierki czy  tokarki. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali firmowe upominki oraz zaproszenie do odbycia praktyk zawodowych w zakładzie Ursus w Opalenicy m.in. w zawodzie ślusarza, operatora maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej, operatora obrabiarek skrawających czy też lakiernika i malarza.