10 maja 2017 21:19 | Aktualności

Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

28 kwietnia br. już po raz  kolejny odbył się w Szkole  Podstawowej im. Powstańców Ziemi Opalenickiej Gminny Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
W konkursie brało udział 20 uczniów z  7 szkół naszej gminy :  szkoły podstawowe z Opalenicy, Wojnowic , Rudnik , Daków Mokrych,
Kopanek i  Urbanowa oraz Gimnazjum z Opalenicy.
Test pisemny obejmował zestaw pytań przygotowany przez nauczyciela gospodarzy Romana Szwechłowicza.
Pytania były ściśle związane z wiedzą o wybuchu powstania , przebiegu i zakończeniu w Wielkopolsce i naszym regionie.
Uczniowie pisali test przez 45 minut. Po zakończeniu testu komisja, którą tworzyli nauczyciele – opiekunowie uczniów dokonała oceny  prac
Prace były na wysokim poziomie – po sprawdzeniu zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce : Katarzyna Stelmaszyk  Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy.
Michalina Kałek- SP Rudniki
II miejsce : Cezary Krzyżanek- SP Urbanowo
Aleksandra Renke- SP Rudniki
III miejsce: Jakub Borowczak- SP Urbanowo
Dagmara Galas- SP Wojnowice
Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Opalenicy dyplomy oraz ciekawe nagrody książkowe. Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc dokonał również podsumowania konkursu.
Na zakończenie mile spędzonego dnia wykonano wspólne zdjęcie.
Należy mieć nadzieję,że w przyszłym roku Szkoła Podstawowa w Urbanowie
ponownie podejmie trud organizacji konkursu.

Dziękujemy i do zobaczenia.
Lilianna Wojtkwiak