Aktualności

16 maja 2017 15:32 | Aktualności

Konkurs wiedzy o powiecie rozstrzygnięty!

W środę  - 10 maja w zbąszyńskim gimnazjum odbyła się XIV edycja Konkursu Wiedzy o Powiecie  Nowotomyskim. Tak jak w poprzednich latach opalenickie gimnazjum wystawiło swoją 3 – osobową reprezentację w składzie: Wiktoria Marciniak  - uczennica klasy 3a oraz dwójka uczniów z klasy 2a: Jan Gmerek  i Patryk Sierant .

Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o powiecie nowotomyskim – zapoznanie z jego historią,  wybitnymi przedstawicielami  oraz zmaganiami z  codzienną rzeczywistością, jak również rozwijanie wiedzy o kulturze i tradycji powiatu.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: I etap – test wiedzy, który wyłonił spośród wszystkich uczestników 10 uczniów z najwyższą ilością  punktów do ścisłego o finału. Rozgrywka finałowa była bardzo widowiskowa – nawiązywała formą  do teleturnieju „1z10”. W finałowej 10 znalazła się dwójka  uczniów  z naszego gimnazjum. Po zaciętej walce I miejsce w powiecie zdobył Jan Gmerek   – uczeń drugiej klasy naszego gimnazjum.  Tuż za podium znalazł się Patryk Sierant.  Uczniowie wykazali się ogromną i różnorodną wiedzą na temat powiatu.  

Następnie odbyły się prezentacje przygotowane przez poszczególne szkoły. W tym roku skoncentrowane one były wokół tematu :” Dzieje rodów szlacheckich związane z naszą gminą i ich wkład w rozwój naszego powiatu.”

Ostatecznie po podliczeniu punktów z I części konkursu  wiedzowego   oraz za prezentacje multimedialne  – nasze gimnazjum zdobyło III miejsce wśród wszystkich uczestniczących szkół. Jak podkreślił  wicestarosta powiatu pan Ireneusz Tomasz Kuczyński  „cieszy bardzo wyskoki poziom uczestników i spore zainteresowanie konkursem wśród gimnazjalistów”.  Warto podkreślić , że już  kolejny  rok uczniowie naszej szkoły zwyciężają w  konkursie wiedzy o powiecie .  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!   

Małgorzata Mortka

Przeczytano: 361 razy. Wydrukuj|Do góry