25 maja 2017 09:58 | Aktualności

Festiwal Projektów Edukacyjnych

Tegoroczny festiwal Projektów Edukacyjnych  odbył się w dniu 15 maja br.

Był podsumowaniem kilkutygodniowej pracy uczniów klas drugich, którzy realizowali projekt edukacyjny z wybranego przez siebie przedmiotu.

Ogółem zrealizowanych zostało 29 projektów , w których wzięło udział   127 uczniów i 18 nauczycieli.

Każdy z realizowanych projektów, obok pogłębiania wiedzy z danego przedmiotu, kształcił u uczniów umiejętność współdziałania i pracy zespołowej, rozwijał kreatywność oraz umiejętność wykorzystania posiadanych wiadomości.

W trakcie festiwalu zaprezentowało się sześć grup projektowych.

Pierwszy z  przedstawionych projektów „Dokąd możemy wybrać się na wakacje w Niemczech?” był propozycją spędzenia najbliższych wakacji. Zaprezentowały go uczennice kl.2c : J. Krzyżanek, J. Lehmann, Z. Kaczmarek i A. Nyczkowska. Opiekunem projektu była p. Magdalena Marciniak.

Kolejny projekt zrealizowany przez uczniów kl.2d: A. Musiała,

D. Kęsego, G. Kielerskiego, K. Dziamskiego i M. Kosickiego przybliżał  historię komputera -  od starożytności do dnia dzisiejszego. Uczniowie pod opieką p. Romana Kurowieckiego przygotowali projekt strony internetowej.

Uczniowie klasy 2f : P. Górczak, J. Borowczak, M. Juszczak, M. Ludwiczak i D. Jańczak  przenieśli nas  w świat mody. Projekt „Historia mody kobiecej od starożytności do czasów współczesnych”, zrealizowany pod opieką p. Lucyny Szuder,  poruszył temat ubioru, makijażu i fryzur kobiecych .

Jak co roku nie zabrakło  na festiwalu tematyki związanej ze zdrowiem. Uczennice kl.2d: .M. Chełminiak ,A. Duda,D. Paluszkiewicz i .Z. Albrecht szczegółowo odpowiedziały na pytanie „ Jaki wpływ na uprawianie sportu ma zdrowe odżywianie?”. Nad realizacją projektu czuwała p. Iwona Radomska. Prezentację zakończył pokaz zumby.

„Podróż krwinki czerwonej w układzie krwionośnym człowieka”, to temat projektu zrealizowanego pod opieką p. Joanny Sękowskiej – Kaczmarek przez uczennice kl.2a : Z. Mnich, O. Najdek, M. Kryś, Z. Karpowicz i K. Budę. Przygotowana przez uczennice prezentacja zapoznawała szczegółowo z pracą i  budową serca oraz budową układu krwionośnego. Uczennice ożywiły publiczność przygotowanym quizem, zawierającym pytania, dotyczące zaprezentowanej tematyki.

Ostatni z przedstawionych projektów wprowadził nastrój bajkowy na scenie. Uczniowie klas 2b i 2f : D.Zielonacka,K.Mleczak,Z.Deutsch,A.Stachowiak,A.Kleczewska,A.Kosmacz i M. Stachowiak wcielili się w bohaterów bajki „Czerwony Kapturek”. Była to jednak wersja bajki w języku niemieckim przygotowana pod opieką p. Pauliny Piechowiak.

Wszyscy uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie i zaprezentowanie projektów , dlatego spotkanie było bardzo ciekawe i emocjonujące dla wszystkich uczestników festiwalu.

Pozostaje więc tylko pogratulować pomysłowości, inwencji twórczej oraz oryginalności.

Dodatkowo uczestnicy festiwalu mogli obejrzeć  prace klas trzecich wykonane w ramach realizacji projektu „Elektryczne gry zręcznościowe” .

Festiwal uświetniła też wystawa prac uzdolnionej  plastycznie uczennicy kl.3c Alicji Umińskiej.

Agnieszka Chodorowska