10 czerwca 2017 21:33 | Aktualności

Drony i sztuczna inteligencja zawitały do naszego gimnazjum!

W poniedziałek 5 czerwca br. w auli szkoły gościliśmy absolwenta naszego gimnazjum pana Marka Wolskiego, który przybliżył uczniom trzecich klas tematykę wykorzystania dronów i sztucznej inteligencji w biznesie.

Nasz prelegent jest konsultantem w firmie PwC świadczącej usługi doradcze i audytorskie. Firma ma siedzibę w Warszawie, ale zespół zajmujący się technologiami dronowymi rozwija się globalnie. Nasz gość w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnił nam, na czym polegają technologie dronowe, co to jest fotogrametria i w jaki sposób osiągniecia nauki wykorzystuje się w nowoczesnym zarządzaniu i prowadzeniu różnych działań gospodarczych, np. w infrastrukturze, rolnictwie i ubezpieczeniach. Na koniec rozmawialiśmy o tym, jak algorytmy sztucznej inteligencji już teraz wpływają na pracę ludzi, a w bliskiej przyszłości zrewolucjonizują wiele branż.