30 czerwca 2017 21:33 | Aktualności

Pożegnanie absolwentów

W piątek,  23 czerwca 2017r.  o godz. 10:00 w hali OSiR odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich.  Obok Dyrekcji, absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli, szczególnie miło powitano honorowych gości:  pana Tomasza Szulca - Burmistrza Opalenicy, panią Marię Galas – Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego, panią Dorotę Pierzyńską – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, panią Wandę Kuraś – Główną Księgową Centrum Usług Wspólnych,  pana Krzysztofa Mądrego – Dyrektora OSiR –u w Opalenicy, panią Elżbietę Adamczewską – Dziekan Uniwersytetu III Wieku oraz pana Piotra Nowaka – Przewodniczącego Rady Rodziców naszego Gimnazjum.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, po czym pani Dyrektor Bernadeta Maciejewska skierowała słowo do uczestników gali. Podkreśliła znaczenie mijających trzech lat edukacji. Dla absolwentów był to czas nie tylko zdobywania wiedzy, ale także rozwijania talentów, zainteresowań, osiągania sukcesów, zadowolenia i satysfakcji ze zdobywanych wyników oraz odkrywania nowych pasji i zawierania przyjacielskich więzi. Pani Dyrektor podkreśliła udział uczniów w różnorodnych projektach, np. Akademii Uczniowskiej. Pogratulowała wyników egzaminu gimnazjalnego a także osiągnięć w konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz zawodach sportowych.  Następnie skierowała swoje słowa do rodziców i nauczycieli, bez których pomocy niemożliwy byłby sukces absolwentów w tak wielu dziedzinach.

W dalszej części uroczystości zostały wręczone uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Świadectwa, statuetki i nagrody wręczała pani Dyrektor oraz  wychowawcy klas.

Wyróżnieni Absolwenci:

• III A - Marcelina Gola, Jakub Górczak, Natalia Jankowska, Zuzanna Kaczmarek, Weronika Komorowska, Wiktoria Marciniak, Alicja Sarbak, Anna Skotarek
  • III B – Wiktoria Białek, Julia Gabliczak, Zuzanna Komin, Kinga Nadobnik, Kacper Paradowski, Zuzanna Sapor, Ewelina Skrzypczak, Tobiasz Szulc, Wojciech Szulc, Mateusz Tata, Dawid Waszak, Daniel Wieczorek, Matylda Zielewicz
  • III C – Karolina Bresz, Jakub Dziurla, Agata Kaczmarek, Oliwia Kalemba, Oskar Ludwiczak, Julia Nowaczyk, Aleksandra Piechowiak, Weronika Popiela, Martyna Ratajczak, Tobiasz Rutkowski, Krzysztof Smyk, Kinga Ścisłowska, Alicja Umińska
  • III D - Piotr Bręk, Robert Goroński, Łukasz Połka

Następnie Nagrodę Starosty „Złotego Absolwenta” wręczył  Julii Gabliczak  (śr. ocen 5,94) w imieniu pana Ireneusza Kozeckiego – Starosty Nowotomyskiego nagrodę wręczyła pani Maria Galas. Julia z rąk Burmistrza  - pana Tomasza Szulca - otrzymała również Nagrodę Burmistrza.

W dalszej części spotkania zostały wręczone Nagrody Dyrektora:

• w kategorii naukowej dla Tobiasza Szulca, Julii Gabliczak, Zuzanny Komin, Wiktorii Marciniak
  • w kategorii artystycznej dla Alicji Umińskiej
  • w kategorii pracy na rzecz środowiska dla Weroniki Komorowskiej
  • w kategorii sportowej dla Jagody Wujec
  • w kategorii artystycznej dla uczniów promujących taniec Aleksandra Piechowiak, Weronika Popiela oraz Matylda Zielewicz oraz Oskar Ludwiczak.

Podczas uroczystości wręczono wiele nagród i wyróżnień , m.in. za aktywną działalność w Szkolnym Kole Caritas i Samorządzie Uczniowskim, za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, za udział w konkursach, za osiągnięcia recytatorskie i działalność artystyczną  oraz za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.

Ostatnią uroczystość dla klas III zwieńczył program artystyczny, który składał się z dwóch części. Pierwsza została przygotowana  pod kierunkiem p. Katarzyny Tomaszewskiej, Katarzyny Król i Pauliny Piechowiak. Autorkami scenariusza były uczennice klasy II B – Barbara Krysztofiak i Daria Zielonacka. Dziewczyny wzięły udział w konkursie na scenariusz przedstawienia. Główną nagrodą było wystawienie go po uroczystości zakończenia roku szkolnego. Druga część została przygotowana pod kierunkiem p. Iwony Radomskiej. Uczniowie zaprezentowali pełen ekspresji układ taneczny.

Wisienką na torcie była  prezentacja multimedialna przygotowana przez Łukasza Pajchrowskiego pod opieką pana Romana Kurowieckiego. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku, gdy podczas trzyletniej retrospekcji wspominał lekcje, uroczystości, wyjazdy i spotkania w gimnazjum.

Pożegnanie absolwentów 2016-2017