17 września 2017 07:44 | Aktualności

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września bieżącego roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018.  Inaugurację zapoczątkowała Msza św. w kościele św. Mateusza, po odprawieniu  której  uczniowie klas drugich i trzecich przeszli na boisko szkolne. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, delegacja uczniowska złożyła wiązankę kwiatów pod  popiersiem patrona szkoły generała Kazimierza Sosnkowskiego. Zgromadzoną  młodzież przywitała dyrektor gimnazjum pani Lucyna Szuder, życząc sukcesów w nauce i czerpania satysfakcji z każdego dnia w szkole. Przedstawiła także nowych nauczycieli i uczniów, którzy od tego roku będą pracować i uczyć się w naszej placówce. Po czym odśpiewany został hymn szkoły Następnie gimnazjaliści wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na spotkania informacyjne. Na tym uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego została zakończona.