01 października 2017 19:06 | Aktualności

Wycieczka edukacyjna do Rogalina

W miniony piątek, 22 września 2017r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Rogalina, w której wzięło udział 40 uczniów oraz 4 nauczycieli. Młodzież pod opieką swoich pedagogów mogła zwiedzić pałac hrabiów Raczyńskich w pełnej krasie. Duże zainteresowanie wzbudził też gabinet londyński  ambasadora II RP a później prezydenta na uchodźctwie Edwarda Raczyńskiego. To właśnie ten wybitny dyplomata i arystokrata przekazał wraz z córkami cały swój majątek dla państwa polskiego, a w szczególności Muzeum Narodowemu w Poznaniu. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali też kolekcję powozów, a następnie galerię obrazów, która po dzień dzisiejszy fascynuje miłośników dobrego malarstwa. Szczególne zainteresowanie wzbudziło największe płótno „Dziewica Orleańska” pędzla Jana Matejki.  Dopełnieniem pobytu był też wspólny spacer do najsłynniejszych dębów rogalińskich „Lecha, Czecha i Rusa”.

Ku zadowoleniu wszystkich uczestników był też posiłek w Mc’ Donaldzie. W tym miejscu podkreślamy, że ta wycieczka była możliwa dzięki projektowi gimnazjum i Klubu Europejskiego oraz funduszom pozyskanym z Fundacji PKO BP S.A. w Warszawie.

Opiekunka S.K.E. „Europinus”

mgr Bożena Nienartowicz