Aktualności

17 października 2017 09:51 | Aktualności

"Noc Naukowców"

W dniu 29.09.2017 grupa uczniów wybrała się pod opieką nauczycielek naszego gimnazjum ( G. Trzciołek, A. Chodorowskiej, E. Zdrojowej-Krawiec) na „Noc Naukowców” do Poznania na UAM Wydział Geografii i Geologii.

Pomimo otwartych i czujnych umysłów, nie byliśmy przygotowani na spotkanie z nauką w tak szerokim ujęciu. Wzięliśmy udział w warsztatach : "Jak człowiek ujarzmił wodę”, „Podróże długie i krótkie, czyli wędrówki kontynentów”, „Co siedzi w skale?” w grze „SmailUrbo”. W czasie gry mogliśmy odegrać różne role i ratować fikcyjną wioskę i poprawić warunki życia w okolicy. Wszyscy byliśmy bardzo zaangażowani, a wszystko było bardzo emocjonujące.

W czasie zajęć z mikroskopami elektronowymi zaglądaliśmy w skały, aby rozpoznać minerały. Nauczyliśmy się rozpoznawać kwarc, skaleń, biotyt. Mieliśmy też okazję samodzielnie posługiwać się profesjonalnymi mikroskopami.

Pobyt na Uniwersytecie A. Mickiewicza był ciekawy, tym bardziej cieszymy się na przedłużenie współpracy z naukowcami z tej uczelni.

M. Kryś z 3a

                                        

Przeczytano: 347 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: