24 października 2017 23:07 | Aktualności

„Święto drzewa 2017”

10 października każdego roku obchodzimy „Dzień drzewa”. Nasza szkoła od wielu lat również włącza się               w obchody tego święta. W tym roku wyjątkowo apel oraz towarzyszące wydarzenia odbyły się 17 października 2017r.

Pierwszym etapem obchodów był zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Magiczne drzewo” dla uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej ( klasy 1-3). Gimnazjaliści dodatkowo mogli wykazać się umiejętnościami fotograficznymi w ogłoszonym konkursie „Magiczne drzewo w mojej okolicy”.

Jury w składzie p. M. Koszuta, p. J. Kaczmarek, p. I. Majorek po trudnych konsultacjach wyłoniło zwycięzców.

w kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce Aleksander Sękowski

II miejsce Adam Jankowski

III miejsce Alicja Sadłocha

wyróżnienie otrzymali:

Justyna Bartkowiak

Zuzanna Adamczak

Blanka Kaczmarek

Franek Swoboda

Krystian Maćkowiak

w kategorii Gimnazjum:

I miejsce Daria Zielonacka  - klasa 3B

II miejsce Wiktoria Michalak – klasa 3C

III miejsce Jan Gmerek – klasa 3A

wyróżnienie otrzymali:

Barbara Krysztofiak – klasa 3B

Zuzanna Sapor – klasa 3C

Stanisław Garcon  - klasa 2D

w konkursie fotograficznym zostały wyróżnione następujące osoby:

I miejsce – Barbara Krysztofiak -  klasa 3B

II miejsce – Joanna Adamczak – klasa 3C

III miejsce – Kinga Mleczak – klasa 3B

W tym dniu przybył również do gimnazjum zaproszony wcześniej Pan Tomasz Kałek z Nadleśnictwa Grodzisk. Uczestniczył w apelu przygotowanym z tej okazji, przez uczniów klasy 2B oraz wręczył cenne nagrody uczestnikom konkursów.

O godzinie 10:00 w auli szkolnej ogłosił prelekcję dla uczniów szkoły podstawowej, a następnie po apelu dla naszych gimnazjalistów. Temat prelekcji „Bezpieczny las” zainteresował zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Grodzisk za pomoc w organizacji obchodów oraz ufundowane nagrody.