21 listopada 2017 20:49 | Aktualności

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”- pod takim hasłem młodzież naszej szkoły realizuje kreatywne warsztaty kulinarne dla dzieci ze świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii w Opalenicy. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych, wdrażanie podstaw racjonalnego odżywiania i higieny przyrządzania posiłków, zapoznanie ze sposobem przyrządzania wybranych potraw, a przede wszystkim kształtowanie umiejętności współdziałania i integracji z grupą. W czasie pierwszych zajęć powstały „Warzywno- owocowe zwierzaki cudaki”, których tworzenie przyniosło wiele radości i wspaniałej zabawy. Najmłodszym uczestnikom cierpliwie pomagali gimnazjaliści, a całemu młodszemu pokoleniu swoje bogate doświadczenie przekazywali seniorzy z Domu Dziennego Pobytu. Cudaki z marchewek, kapusty, bananów, jabłek itp. można było podziwiać na wystawie. To nie koniec naszej inicjatywy, przed Bożym Narodzeniem grupa spotka się kolejny raz, by tworzyć „piernikowe kreacje”.