07 grudnia 2017 10:13 | Aktualności

„Księżniczka czardasza”

Grupa 30 gimnazjalistów i członków Szkolnego Klubu Europejskiego „Europinus” wyjechała w miniony czwartek, 23 listopada 2017r. do Teatru Muzycznego do Poznania na słynną operetkę Emmericha Kálmána „Księżniczka czardasza”. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała tego muzycznego spektaklu w trzech aktach ,   w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z udziałem poznańskich gwiazd belcanta – Joanny Horodko (Sylwia) i Mikołaja Gałaja (Edwin). Gimnazjaliści wdzięcznie przyjęli zaproponowaną przez reżysera swoistą zabawę ciałem, słowem, arią – piosenką. Widowisko dzięki odświeżeniu dialogu, bardzo współczesnym kostiumom oraz gadżetom stało się bliższe młodszej publiczności. Gromkimi brawami przyjmowano też brawurowe popisy baletu Teatru Muzycznego. Przy tej okazji warto wspomnieć, iż była to kolejna wycieczka edukacyjna w pełni zasponsorowana przez Fundację PKO BP w Warszawie w ramach projektu opracowanego przez Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego i Klubu Europejskiego „Europinus”. Jak wspólnie potwierdziły dyrektor Lucyna Szuder i opiekunka S.K.E. „Europinus” Bożena Nienartowicz wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu był wartościowym i sympatycznym akcentem zamykającym projekt zatytułowany: „Uczeń zdolny, wyróżniony i upamiętniony”, dzięki któremu Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy pozyskało 15  tysięcy złotym, o czym informowaliśmy w czerwcu br.

Bożena Nienartowicz

Opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego „Europinus”