07 grudnia 2017 10:24 | Aktualności

UWAGA PALI SIĘ, PALI SIĘ, PALI SIĘ…

W środę 29.11.2017r. o godzinie 9:00 w Gimnazjum odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Już po chwili na boisku szkolnym pojawiły się dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy, a uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zgromadzili się w miejscu ewakuacji. Próbny alarm ewakuacyjny przeprowadzono bardzo sprawnie, a wszystko dzięki pomocy pana Krzysztofa Kaczmarka, pana Michała Lemańskiego, pani Iwony Radomskiej- szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa. Po zakończonym alarmie uczniowie klas 2 zgromadzili się w auli i uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. W związku z nadchodzącą zimą Pan Jeremiasz Cichy przypomniał uczniom o zagrożeniach związanych z tą porą roku, uczulił uczniów, że największe zagrożenie stwarza czad tzw. „cichy zabójca”.