26 grudnia 2017 08:50 | Aktualności

URODZINY!

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto obchodzi Urodziny w Boże Narodzenie? Na pewno znalazłoby się kilka osób, które urodziły się w tym wyjątkowym dniu, ale tą najważniejszą osobą jest Jezus Chrystus. W ferworze przedświątecznej bieganiny zapominamy o tym. Pokazali nam to uczniowie klasy 2b, którzy pod opieką pani Katarzyny Tomaszewskiej przygotowali i zaprezentowali przedstawienie pt: „Urodziny”. Szkolna rzeczywistość, zakupy w galerii, korporacyjny wyścig szczurów i domowa nerwowa krzątanina zaprzątają nasze myśli…bohaterowie na chwilę zapomnieli o najważniejszym – o duchowym i religijnym wymiarze świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie miało na celu uświadomić nam, że w ten wyjątkowy czas najważniejsza jest miłość, radość, ciepło rodzinne i wspólnota.

Atmosferę świąt wprowadziły nas również piękne magiczne prezentacje...

• Barbara Krysztofiak (klasa 3B) – klarnet
  • Karolina Lewandowska (klasa 2B) – gitara i śpiew

„Bądźmy dla siebie dobrzy i życzliwi przed świętami, w święta i po świętach” – tego życzył Bartek, który w sztuce odgrywał rolę  małego chłopca, jedynego, który nie zapomniał o urodzinach Jezusa.

Tego również Wam życzymy. Wesołych Świąt!