15 stycznia 2018 15:44 | Aktualności

LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE

LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE to program edukacyjny o charakterze społecznym mający na celu wzrost świadomości znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów polskich szkół. Podczas tegorocznej, III edycji uczniowie naszego gimnazjum odkrywali właściwości zbóż. Po zapoznaniu się z prezentacją multimedialną wykonywali plakaty zachęcające do spożywania produktów zbożowych, a w czasie  „Kreatywnej Gry Szkolnej” odkrywali znaczenie prawidłowego odżywiania w życiu człowieka. Specjalnie zaprojektowane zadania pozwoliły uczestnikom poszerzać ich wiedzę na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz pomogły w utrwaleniu przyswojonych informacji w atrakcyjny i efektywny sposób. Końcowym  (najprzyjemniejszym!) etapem projektu było przygotowywanie wyjątkowych dań z wykorzystaniem produktów zbożowych. Każda z klas III, dodatkowo została zgłoszona do kulinarnego Konkursu i ma szansę zdobyć atrakcyjne nagrody. Trzymamy kciuki!!!

Koordynator projektu: Joanna Kaczmarek