28 marca 2018 14:59 | Aktualności

FINAŁ REJONOWEGO KONKURSU JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 21 marca 2018r. odbył się finał Rejonowego Konkursu Języków Obcych dla Gimnazjalistów w Zespole Szkół w Opalenicy. W etapie finałowym udział  wzięło 13 uczniów z naszej szkoły. Pierwsza część finału polegała na napisaniu testu językowego z j. angielskiego lub j. niemieckiego, który zawierał pytania z gramatyki, słownictwa i wiedzy o krajach anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Adam Lisoń (j. angielski), Barbara Krysztofiak i Daria Zielonacka (j. niemiecki). Uczniowie musieli odpowiedzieć ustnie na wylosowany temat. Po zliczeniu punktów wyróżnienie zdobył Adam Lisoń (2a) oraz Barbara Krysztofiak (3b), natomiast Daria Zielonacka (3b) zdobyła 3 miejsce. Rejonowy Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów jest wpisany w rejestr konkursów kuratoryjnych, co oznacza, że finaliści otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.