Aktualności

28 marca 2018 15:05 | Aktualności

„Chyżo podąża do nas wiosna...."

„Chyżo podąża do nas wiosna, a z nią modowe newsy…” – tak brzmiało pierwsze zdanie dyktanda, z którym musiały zmierzyć się Barbara Krysztofiak i Amelia Stachowiak z klasy IIIB. Uczennice te reprezentowały nasze gimnazjum w finale VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Konkurs odbył się 26 marca w gimnazjum w Nowym Tomyślu. Amelia i Basia znalazły się w gronie 20 najlepszych znawców ortografii z całego powiatu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z m.in. z  pisownią tradycyjnych części garderoby starożytnych Greków, a były to: chiton, chlamida i himation. Modowych „pułapek” było znacznie więcej, oprócz tego pojawiały się popularne w różnych turniejach ortograficznych: ni stąd, ni zowąd, co nieco i łapu– capu.

Obydwie nasze uczennice poradziły sobie z tym trudnym dyktandem, jednak miejsca na podium były tylko trzy…  Jedno z  nich – drugie – zajęła Basia Krysztofiak!

Gratulujemy zarówno Basi, jak i Amelii, dziewczyny solidnie przygotowywały się do tego konkursu i na pewno ta wiedza przyda im się w dalszych etapach edukacji.

Przeczytano: 315 razy. Wydrukuj|Do góry