Aktualności

28 marca 2018 15:09 | Aktualności

X KLEMCZAKIADA 2018

     26 marca w opalenickim gimnazjum odbyła się  kolejna  „Klemczakiada”. Jest to projekt edukacyjny realizowany po raz 10  przez gimnazjum zbąszyńskie i opalenickie. Projekt ma na celu utrwalanie wśród młodzieży  wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim, integrację młodzieży obu szkół.

     W tym roku gospodarzem spotkania było gimnazjum w Opalenicy. Po powitaniu uczestników  i otwarciu Klemczakiady uczniowie zabrali się do pracy.

     Postawiliśmy na zajęcia warsztatowe . Celem było zebranie jak największej ilości pomysłów na wspólne uczczenie 100-tnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Młodzież została podzielona na grupy i wykorzystując metodę „burzy mózgów”  zabrała się do pracy. Kolejnym etapem było przedstawienie i uporządkowanie pomysłów każdej grupy. Największe uznanie uzyskały dwie inicjatywy, które wspólnie będziemy realizować: wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz wydanie książeczki dla najmłodszych o tematyce powstańczej.

      Projekt jest alternatywną formą spotkań młodzieży z historią. Daje też możliwość kształtowania umiejętności pracy w zespole i  publicznego prezentowania efektów pracy. Jest szansę na niestandardowe zajęcia.

Małgorzata Mortka koordynator projektu.

 

Przeczytano: 353 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: