15 maja 2018 08:20 | Aktualności

II Powiatowe Potyczki Językowe

W dniu 25.04.2018 czworo uczniów naszej szkoły w składzie Barbara Krysztofiak (3b), Daria Zielonacka (3b), Adam Lisoń (2a) oraz Jakub Stefaniak (2a) pod opieką p. Marty Grabarz wzięli udział w konkursie „II Powiatowe Potyczki Językowe” z języka angielskiego i niemieckiego organizowane przez Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu.

Nasi uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach takich jak uzupełnianie tekstu piosenki, opis pokoju czy ułożenie słów z podanych liter. Przechodząc do etapu finałowego musieli wykazać się umiejętnością opowiadania historii, opisu ubrań czy dyktowania części książki o Harrym Potterze.

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zajęła 3 miejsce przegrywając tylko jednym punktem z drużyną ze Zbąszynia i Nowego Tomyśla. Uczniowie zdobyli bezprzewodowe słuchawki oraz upominki związane z powiatem nowotomyskim, które wręczyli burmistrz Włodzimierz Hibner, wicestarosta Tomasz Kuczyński oraz dyrektor szkoły Elżbieta Helwig.

Marta Grabarz