28 maja 2018 14:42 | Aktualności

Festiwal Projektów

W dniu 14 maja odbył się już ostatni Festiwal Projektów Edukacyjnych uczniów klas drugich naszego gimnazjum.

Zaprezentowanych zostało sześć projektów:

1.Czy znasz kuchnię Wielkopolski ? - projekt zrealizowany przez uczennice klasy 2b: M.Górczak, J. Kwaśny –Szedler, M. Nowak, P.Dyderską, M. Poszwald pod kierunkiem p.Małgorzaty Mortki.

2. Projekt i wykonanie angielskojęzycznej gry planszowej lub karcianej promującej naszą gminę – projekt zrealizowany przez uczniów klasy 2c: J. Szypurę, A. Szajka, Ł. Dziurlę, M. Stefańskiego, A. Lisonia pod kierunkiem p. Huberta Maciejewicza.

3.Czy wszystkie drogi prowadzą do serca? - projekt zrealizowany przez uczennice klasy 2b: K. Lewandowską, M. Piglę, A. Górną, J. Modzelewską pod kierunkiem p. Joanny Sękowskiej – Kaczmarek

4. Podróże małe i duże – projekt zrealizowany przez uczniów klasy 2a: A. Pietrakowską, J. Stefańską, K. Pajchrowską, D. Kałka, M. Kurkowiaka, D. Kaczmarka pod kierunkiem p. Grażyny Trzciołek.

5. Historia i największe sukcesy drużyny seniorów KS Promień Opalenica – projekt zrealizowany przez uczniów klasy 2c: J. Błaszaka, A. Guzka, K. Jarmużkiewicza, M.Grześkowiaka, J. Gruszczyńskiego pod kierunkiem p. Zdzisława Murawskiego.

6. Najciekawsze formy aktywności ruchowej - projekt zrealizowany przez uczennice klasy 2c: Z. Połkę, M. Połkę, R. Kokot, O. Zielewicz pod kierunkiem p. Iwony Radomskiej.

Jak każdego roku uczniowie wykazali się kreatywnością i twórczym podejściem do rozwiązywanych  problemów. Obok prezentacji multimedialnych uczniowie przeprowadzili  doświadczenie, quiz, przedstawili wyniki przeprowadzonej wcześniej ankiety, rozdali ulotki promujące wschód Polski, zaprezentowali wykonaną przez siebie książkę kucharską z przepisami kuchni wielkopolskiej oraz grę planszową promującą Opalenicę. Zademonstrowano także ćwiczenia fizyczne oraz poczęstowano wszystkich przepysznymi faworkami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu pomysłowości i zaangażowania przy realizacji projektów!

Agnieszka Chodorowska - koordynator projektów edukacyjnych