Aktualności

12 czerwca 2018 14:39 | Aktualności

FINAŁ FINAŁÓW, CZYLI ZAKOŃCZENIE DZIAŁANOŚCI XVI SEZONU SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO „EUROPINUS”

W miniony poniedziałek, 11 czerwca br. w Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy odbyło się uroczyste zakończenie XVI sezonu działalności S.K.E. „Europinus” i pożegnanie jego opiekunki Bożeny Nienartowicz.

Gościem specjalnym był ceniony geograf i nieustraszony podróżnik - prof. zw. dr hab. Adam Choiński z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, który wygłosił pasjonujący wykład pod tytułem „Atrakcje turystyczne wybranych krajów Ameryki Południowej” poparty unikalnymi slajdami jego autorstwa.

To spotkanie było też okazją do podsumowania wielu lat działalności klubowej. Liderzy „Europinusa” przypomnieli liczne spotkania z politykami, sportowcami, naukowcami, wspomnieli odbyte wycieczki  edukacyjne do Warszawy, Brukseli, Rogalina oraz wyjazdy kulturalne do poznańskich teatrów.

Czołowi działacze klubu Oliwia Najdek i Patryk Sierant w wyjątkowo serdeczny sposób podziękowali swojej opiekunce za możliwość trzyletniej współpracy. W dowód uznania pani Bożena Nienartowicz otrzymała wspaniałe drzewko – magnolię, które przy współudziale wszystkich obecnych w czasie tego ostatniego spotkania zasadzono na szkolnym skwerku przy budynku gimnazjum. 

Przeczytano: 265 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: