18 czerwca 2018 14:56 | Aktualności

FINAŁ KLEMCZAKIADY 2018

Dnia 14 czerwca br. wybrani uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Poznania. Celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży miejsc pamięci o Powstaniu Wielkopolskim w stolicy województwa.

Uczniowie niezwykłą lekcję historii rozpoczęli przy obecnym Dworcu Zachodnim, dawniej Cesarskim. Dalej przeszliśmy pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy Parku Izabeli i Jarogniewa Drwęskich. Po przejściu przez ulicę Półwiejską na Stary Rynek odwiedziliśmy Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które w nowatorski i bardzo ciekawy sposób opowiada o historii i losach wszystkich Wielkopolan z tamtego okresu. Ostatnim przystankiem naszej drogi był Hotel Bazar położony przy Placu Wolności, do którego przybył Ignacy Jan Paderewski w celu zagrzania ludności miasta do walki.

Cała wycieczka była kontynuacją i jednocześnie zakończeniem projektu „Klemczakiada”, realizowanego przy współpracy z Gimnazjum w Zbąszyniu.

Dziękuję Burmistrzowi - Tomaszowi Szulcowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i sfinansowania kosztów podróży.

Małgorzata Mortka

szkolny koordynator projektu