20 czerwca 2018 11:32 | Aktualności

Bezpiecznie w wakacje!

Jak co roku w naszej szkole we współpracy z OSP Opalenica oraz z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu zrealizowany został projekt „Bezpieczne wakacje”.

Zajęcia miały na celu uczulić uczniów na czyhające na nich niebezpieczeństwa i zagrożenia związane z letnim wypoczynkiem oraz pokazać,  jak reagować w czasie wypadku.

Projekt realizowany był w trzech częściach:

1. Uczniowie zrealizowali filmiki z udzielania pierwszej pomocy, które zostały zaprezentowane wszystkim uczniom.
  2. Następnie spotkali się ze strażakami, którzy przeprowadzili symulację pożaru, w gaszenie którego zaangażowani zostali chętni uczniowie. Mogli przekonać się, na czym polega różnica między użyciem gaśnicy proszkowej a piankowej
  3. W trzeciej końcowej części odbyły się drużynowe zawodowy sportowe: drugoklasiści  vs trzecioklasiści. W efekcie wszyscy okazali się wygranymi, ponieważ doskonale poradzili sobie z zadaniami.

Dziękujemy strażakom, pani Grażynie Trzciołek, pani Iwonie Radomskiej i panu Zdzisławowi Murawskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie projektu.