Aktualności

25 czerwca 2018 14:23 | Aktualności

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W piątek,  22 czerwca 2018r.  o godz. 11:00 w hali OSiR odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich.  Obok Dyrekcji, absolwentów, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli, szczególnie miło powitano honorowych gości:  panią Dorotę Pierzyńską – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, panią Wandę Kuraś – Główną Księgową Centrum Usług Wspólnych, pana Przemysława Majewskiego - przedstawiciela Starostwa Nowotoyskiego, pana Krzysztofa Mądrego – Dyrektora OSiR –u w Opalenicy, panią Paulinę Figielską – przewodniczącą Rady Rodziców oraz skarbnika Rady Rodziców naszego Gimnazjum - panią Donatę Mnich. 

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, po czym pani Dyrektor Lucyna Szuder skierowała słowo do uczestników gali. Podkreśliła znaczenie mijających trzech lat edukacji. Dla absolwentów był to czas nie tylko zdobywania wiedzy, ale także rozwijania talentów, zainteresowań, osiągania sukcesów, zadowolenia i satysfakcji ze zdobywanych wyników oraz odkrywania nowych pasji.  Podkreśliła, że lata spędzone w gimnazjum to dopiero począte drogi ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Dodała też, że życie to metafora podróży, w której istotny jest cel, ale ważniejsze jest samo wędrowanie, które powinno być długie, pełne przygód i doświadczeń, obfite w okazje zdobywania wiedzy. Następnie skierowała kilka słów do rodziców, dziękując za trzyletnią owocną współpracę  i nauczycieli, bez których pomocy niemożliwy byłby sukces absolwentów w tak wielu dziedzinach.

W dalszej części uroczystości zostały wręczone uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Świadectwa, statuetki i nagrody wręczała pani dyrektor oraz  wychowawcy klas.

Na 140 absolwentów 35 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Byli to uczniowie klasy 3A, 3B, i 3C.

Uczeń, który uzyska najwyższą średnią ocen, otrzymuje nagrodę "Złotego Absolwenta". W tym roku otrzymała ją Matylda Kryś. Nagrodę Starosty w imieniu pana Ireneusza Kozeckiego wręczył pan Przemysław Majewski, a Nagrodę Burmistrza przekazała Matyldzie pani Dorota Pierzyńska.

W dalszej części spotkania zostały wręczone Nagrody Dyrektora:

  • w kategorii naukowej dla Patryka Sieranta, Oliwii Najdek, Jana Gmerka i Matyldy Kryś
  • w kategorii pracy na rzecz środowiska dla Barbary Krysztofiak i Darii Zielonackiej
  • w kategorii sportowej dla Aleksandry Dudy i Jakuba Kortusa
Aleksandra Duda i Jakub Kortus otrzymali również wyróżnienie z rąk Prezesa Międzyszkolnego Klubu Sportowego Opalenica - pana Krzysztofa Mądrego - za godne reprezentowanie gimnazjum w zawodach sportowych w latach 2015 - 2018.

Podczas uroczystości wręczono wiele nagród i wyróżnień , m.in. za aktywną działalność w Szkolnym Kole Caritas, Szkolnym Klubie Europejskim "Europinus" i Samorządzie Uczniowskim, za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, za udział w konkursach oraz za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.

Ostatnią uroczystość dla klas III zwieńczył program artystyczny, który składał się z dwóch części. Pierwsza została przygotowana  pod kierunkiem pani Katarzyny Król. Scenki odzwierciedlały ośmiogodzinny dzień życia ucznia: lekcja, przerwa, świetlica, stołówka... Język stylizowany był na polską epopeję i jak na "Pana Tadeusza" przystało występ zakończono polonezem przygotowanym pod kierunkiem pani Iwony Radomskiej przez uczniów klas II.

Drugą cześcią (to już tradcyja) była prezentacja multimedialna przygotowana przez Aleksandra Jóźwiaka pod opieką pana Romana Kurowieckiego. Trzyletnia retrospekcja obudziła w nas wiele wspomnień i wprowadziła... w nostalgiczny nastrój.

Przeczytano: 1366 razy. Wydrukuj|Do góry

zakonczenie kl. III