28 października 2018 19:57 | Aktualności

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 18 października 2018r. uczniowie gimnazjum brali udział w warsztatach profilaktycznych  w ramach projektu przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży -„Jedno życie”. Projekt ten jest autorskim, artystycznym spotkaniem z młodzieżą opartym na wykładach profilaktycznych i historii życia Piotra Plichty. Podczas spotkania poruszane były tematy związane z używkami powodującymi negatywne skutki dla zdrowia, a także agresją i przemocą jako głównymi czynnikami sprzyjającymi generowaniu zachowań ryzykownych. Prowadzący opowiadał historię swojego życia, przestrzegał przed niewłaściwymi wyborami i zachęcał do postępowania w zgodzie z własnym sumieniem. Uczniowie byli bardzo zafascynowani historią życia prowadzącego, a także byli pod wielkim wrażeniem jego muzycznej twórczości.