12 grudnia 2018 08:48 | Aktualności

„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra Tytoń”

Dnia 14 listopada 2018 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się szkolenie dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w ramach projektu „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra Tytoń”.

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy nt. szkodliwego wpływu palenia tytoniu na organizm człowieka, uzmysłowienie młodym ludziom przyczyn sięgania po papierosy oraz kształtowanie umiejętności zachowania asertywnego. Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz warsztatowej. Dyplom „Młodzieżowego Lidera Zdrowia” otrzymało 20 uczniów z 10 szkół z terenu powiatu Nowotomyskiego, w tym dwie uczennice naszej szkoły Karolina Lewandowska i Marta Pigla z klasy 3b. Dziewczęta  uzyskały  tym samym możliwość przekazywania zdobytej wiedzy i umiejętności wśród swoich rówieśników.